Lähetustelaine: riigikogulased avastavad maailma Mehhikost Hiina ja Islandini

 (31)
Estonian Airi reisijate arv püsis stabiilne.
Estonian Airi reisijate arv püsis stabiilne.Foto: Eero Vabamägi

Järgmisel nädalal on meie riigikogu saadikutelt oodata ridamisi reisimuljeid, sest sel nädalal on viis neist välislähetustel maailma eri otstes. Reisikavadest ei puudu ka põgenikekriisis peaosa mängivad Kreeka rannad.

Esmaspäevast neljapäevani osalevad riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder ja kultuurikomisjoni aseesimees Aadu Must Balti assamblee presiidiumi istungil ja Põhjamaade nõukogu 67. istungjärgul Islandi pealinnas Reykjavikis.

Euroopa pagulaskriisiga tegeleb sel nädalal aktiivselt Eerik-Niiles Kross ja teeb seda nii Kreekas kui ka Türgis. Eelmise nädala reedel sõitis ta Kosi saarele Kreekasse, kus osales Euroopa nõukogu parlamentaarse assamblee (ENPA) migratsiooni, pagulaste ja ümberasustatud isikute komitee väljasõiduistungil. Eilsest on ta aga juba Istanbulis, kus toimub piirkondlike julgeolekuanalüütikute põgenikekriisi teemaline ümarlaud. Krossi lähetus saab läbi neljapäeval.

Yoko Alender on aga samuti neljapäevani Mehhikos, kus osaleb Avatud valitsemise partnerluse tippkohtumisel.

Kui teised on neljapäevaks Eestis tagasi, siis Mailis Reps asub samal päeval teele Hiinasse, kuhu jääb kuni 1. novembrini. Nimelt osaleb Reps Pekingis toimuval noorte poliitikute foorumil China-CEEC Young Political Leaders Forum.