Lahemaal jätkub ebaseaduslik raie

 (43)
Mets
ETA FOTO

Lahemaal Kotkas jätkus pühapäeva ennelõunal vaatamata keskkonnainspektsiooni ja meedia sekkumisele ebaseaduslik metsaraie.

“Tartu üliõpilaste looduskaitseringi korraldatud 52 liikmega protestiaktsioon avastas Luige kinnistult raiemehed ning puude langetamine ja väljavedu käis täie hooga,” ütles BNS-ile rahvuspargi metsandus- ja looduskaitsespetsialist Kaja Riiberg.

Ta lisas, et kõik nad olid tunnistajaks, kuidas puud langesid. Riiberg meenutas, et keskkonnainspektsiooni väitel on ebaseaduslik raie seal lõpetatud.

Keskkonnaorganisatsioonid soovitavad minister Heiki Kranichil tagasi astuda, kuna Margo Klementale kuuluval Luige kinnistul Lahemaa rahvuspargis on selle aasta jooksul tehtud juba kolm röövraiet.

Keskkonnakaitsjate avalduse tingis asjaolu, et Lahemaa rahvuspargi töötajad avastasid neljapäeval enam kui kolme hektari suuruse ebaseadusliku metsaraie, mille korraldas varem mitu korda röövraiet teinud maaomanik Margo Klementa.

Kohaliku elaniku Aivo Jõesaare sõnul teavad kõik, et inimene langetab mitusada tihu ööpäevas, kuid keskkonnainspektorid tulevad ja teevad vaid pilti.

Kokku on Klementa Eesti Päevalehe andmeil kevadest peale langetanud ebaseaduslikult umbes 100 hektarit metsa.