Laar: Lauri Vahtre palkamist ei saa võrrelda Evelyn Sepa juhtumiga

 (76)
Laar: Lauri Vahtre palkamist ei saa võrrelda Evelyn Sepa juhtumiga
Foto: Andres Putting

Kaitseminister Mart Laar kaitses erakonnakaaslast Lauri Vahtret ja ütles, et tema avalike suhete nõuniku kohusetäitjaks tööle võtmisele eelnes karm konkurss, mida ei viinud läbi poliitikud, vaid asjatundjad.

Mart Laari Delfile antud online-intervjuus küsiti temalt muuhulgas, kuidas erineb erakonnakaaslase ja kauaaegse sõbra Lauri Vahtre kaitseministeeriumi avalikesse suhetesse tööle võtmine Evelyn Sepa nimetamisest kultuuripealinna juhatusse.

"See on ikka täielikult erinev," ütles Laar ja nimetas neli põhjust:

1. Preili Sepp pole teaduste doktor

2. Kui Lauri Vahtre on kirjutanud kümneid raamatuid, siis Evelyn Sepa tegevusest sellel alal puuduvad mul kahjuks andmed.

3. Evelyn Sepa raamat pole hetkel Soomes Akadeemilises Raamatukaupluses väljas, Vahtre soome keelde tõlgitud "Absurdi impeerium" aga küll.

4. Kaitseministeeriumis tuleb tööle asumiseks läbida karm konkurss, mida ei vii läbi mitte poliitikud, vaid asjatundjad.

"Seda loetelu võiks veel pikalt jätkata," ütles Laar teema lõpetuseks.

Kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna nõuniku kohusetäitja kohale määrati minister Mart Laari erakonnakaaslane ja hea sõber Lauri Vahtre. Konkursi tingimuste üks oluline nõue oli doktorikraad, mis Vahtrel olemas on.