Laar: käed eemale Vabadussõja võidusambast!

 (281)
koalitsioon, Mart Laar
Foto: DELFI

IRLi esimees Mart Laar avaldas hämmastust ning nördimust Vabadussõja võidusamba rajamise vastu algatatud kampaania üle.

“Mind kurvastas riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liikmete käitumine, kes on nimetatud kampaaniaga ühinenud, sest on täiesti vastuvõetamatu, et Vabadussõja võidusamba püstitamist üritatakse projekti lõppfaasis muuta parteipoliitilise võitluse objektiks,” ütles Laar.

“Tegu on mälestussambaga kogu Eestile, mis tuleks erakondlikust kemplemisest eemale hoida.”

Laar tuletas meelde, et varem on samalaadsete vastuolude tulemusel Vabadussõja võidusamba rajamine korduvalt läbi kukkunud.

“Ikka ja alati on kinnitatud, et just see projekt on kõlbmatu ja kohe-kohe ilmub kuskilt mingi ideaalne kavand. Lõputu vägikaikaveo tulemus on ainult see, et sammast ikkagi pole ning selle vastu protestijate arvates ei tule seda ka lähemal kümnel aastal. Nii pole meil endiselt mälestusmärki, mis tähistaks kõige olulisemat võitu Eesti ajaloos.

Ilma selle võiduta ei oleks meil oma riiki ega ilmselt ka võimalust eesti keeles erinevatele protestiavaldustele oma allkirju anda,” sõnas Laar.

Ta kutsus avalikkust koonduma Vabadussõja võidusamba kaitseks ning avaldas veendumust, et valitsus suudab selle rajamise rahulikult ning kindlameelselt lõpuni viia.

“Alati on lihtne olla millegi vastu, aga on vaja julgust, et olla lõpuks millegi poolt ja selle eest ka seista,” lausus Laar.