Laar ja Rüütel kohtuvad korrapäraselt

 (6)
Laar ja Ilves õnnitlevad Rüütlit

Järgmisel nädalal presidendiametisse astuv Arnold Rüütel ja peaminister Mart Laar leppisid esmaspäeval kokku, et hakkavad regulaarselt ja isiklikul tasemel kohtuma.

Valitsuse pressibüroo teatel informeeris peaminister uut presidenti neist majanduslikest probleemidest ja suurematest projektidest, mis on valitsusel praegu käsil.

Rüütel ja Laar tõdesid kohtumise lõppedes, et Eesti elu edendamine on kahe olulise institutsiooni ühine ülesanne ja sellele ei ole mingit muud alternatiivi.

Peaministri nõunik Anne Osvet ütles BNS-ile, et kuna Laar ja Rüütel kohtusid nelja silma all, ei oska ta vestluse kohta muid üksikasju öelda.

Üldsõnalise pressiteate kohta märkis Osvet, et sellise sõnumi edastamises leppis ta Laari ja Rüütliga kokku. “Ent midagi sensatsioonilist ei olnudki ju sellest kohtumisest oodata,” märkis Osvet.

Isamaaliidu esimees Mart Laar kinnitas esmaspäeval taas, et ei näe mingit probleemi valitsuse ja uueks presidendiks valitud opositsioonikandidaadi Arnold Rüütli vahel.

“Oleme koos töötanud ja Eesti poliitikas vanad tuttavad. Rüütlit kui inimest teades võin öelda, et ta iseloom on koostööks sobiv,” sõnas Laar.

Ka Rüütel on kinnitanud, et suudab Laariga konstruktiivset koostööd teha.