Laar arutas Euroopa mõttekaaslastega võlakriisi leevendamist

 (22)
Mart Laar
Foto: Siim Lõvi

IRL-i esimees Mart Laar osales Helsingis Euroopa Rahvapartei (EPP) liidrite kohtumisel, mis oli peamiselt pühendatud Euroopa võlakriisile ning ühiste sammude kokkuleppimisele kriisi vastu võitlemiseks.

Arutati Merkeli-Sarkozy ettepanekuid uue majanduskasvu saavutamiseks, keskendudes võlakoormuse vähendamisele ja eelarve tasakaalu viimisele, vahendas IRL-i pressiesindaja.

Laar nentis, et katsed sundida Euroopa riike võlakoormust vähendama on tema meelest õiged, samas on raske neile toetust leida. „Näib nagu elaksid mõned riigid endiselt illusioonides, et raha kasvab puu otsas ja neil on võimalik põhjalikke uuendusi teostamata kriisist väljuda. See on ohtlik illusioon. Mida varem see kaob, seda parem,“ ütles Laar ja lisas, et tema hinnangul paistis Eesti nende arutelude taustal positiivselt välja.

Maksupoliitikat arutades kinnitasid EPP liidrid, et maksumäärade ühtlustamist EL-is pole keegi kavandanud.

Kohtumisel osalesid Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso, Euroopa Nõukogu president Herman Van Rompuy, Euroopa Parlamendi president Jerzy Buzek, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ning mitmed teised Euroopa valitsusjuhid.

Arutelu kutsus kokku Soome asepeaminister Jyrki Katainen, et ühtlustada taktikat järgmisel nädalal toimuvaks eurotsooni tippkohtumiseks.