DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Laanet: Toobal ja Tuiksoo peaksid juhtivatelt kohtadelt lahkuma

 (139)
Kalle Laanet
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Keskerakondlane Kalle Laanet loodab, et tänasel erakonna juhatuse koosolekul otsustatakse, et kuriteos kahtlustatavad erakonna liikmed peavad juhtivatelt kohtadelt tagasi astuma. Suuremaid muutusi tooks kaasa see, kui erakonna esimees vastutuse võtaks ja tagasi astuks, kuid seda Laanet ei usu.

“Loodan väga, et juhatus leiab, et isikud, kellel on kuriteokahtlus, peavad loobuma oma juhtivatest ametikohtadest nii erakonna sees kui ka riigikogus,” ütles Laanet Delfile.

Samas ei usu ta, et skandaal praeguses seisus võiks kaasa tuua erakonnale suuremaid ümberkorraldusi. “Suuremad muutused erakonna sees saavad toimuda ainult läbi kongressi või siis, kui erakonna esimees otsustab võtta vastutuse ja tagasi astuda. Ajalugu on näidanud et meie erakonna esimees ei võta vastutust ja ei astu sellistel puhkudel tagasi,” nentis Laanet.

Ta avaldas siiski lootust, et nii erakonna juhatus kui ka Priit Toobal ja Ester Tuiksoo ise suudavad teha erakonna jaoks olulise ja vajaliku otsuse ning et Toobal ja Tuiksoo ei jää riigikogusse ega kõrgetele kohtadele erakonna sees.

Riigiprokuratuur uurib Keskerakonna võimalikku mõjuvõimuga kauplemist ja sellega on seotud ka reedel toime pandud läbiotsimised.

Kahtlustuse kohaselt kasutasid riigikogu liikmed Priit Toobal ja Ester Tuiksoo ebaseaduslikult ära oma ametikohast tulenevat mõjuvõimu mõjutades Sihtasutuse Tallinn 2011 otsuseid huvitatud osapoolele soodsas suunas.

Vastutasuks oma ametikohast tuleneva mõjuvõimu ebaseadusliku ärakasutamise eest küsiti ja saadi rahalist toetust Eesti Keskerakonnale.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas.
Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.