Laanet: Tarand ei too Keskerakonna isolatsioonist välja

 (61)
Laanet: Tarand ei too Keskerakonna isolatsioonist välja
Foto: Ester Vaitmaa

Ehkki Indrek Tarandi esitamine võimalikuks presidendikandidaadiks Keskerakonna volikogu poolt oli vajalik samm, ei lõpeta see erakonna isolatsiooni teiste poliitiliste jõudude suhtes, arvas Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet.

Ta tuletas Vikerraadio saates "Uudis+" meelde, et Eesti ühiskonnas on suur vastuseis eeskätt Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare suhtes, kirjutas ERR Uudised.

Rääkides augustis toimuvast Keskerakonna kongressist, kus muu hulgas valitakse erakonnale uus esimees, oli Laanet skeptiline, kas seal lisaks Edgar Savisaarele teisi kandidaate üles seatakse. "Esiteks varasemad kogemused annavad põhjust nii arvata. Teiseks, praegused suunised, mis on antud erakonna liikmetele ja erakonna noortekogule," märkis Laanet.

Keskfraktsiooni liikme sõnul on Keskerakonna juhid praegu Indrek Tarandi pärast lõhkise küna ees. Kuigi erakonna volikogu on otsustanud esitada ta presidendikandidaadiks ning Keskfraktsioon peab ta selleks esitama, puudub erakonna juhtidel kindlustunne, kuidas käitub Tarand edaspidi.