KUULA | Hanno Tomberg: Paljud peavad ennast täiendama, et konkurentsis püsida!


KUULA | Hanno Tomberg: Paljud peavad ennast täiendama, et konkurentsis püsida!
Hanno TombergFoto: Priit Simson

TalTechi podcast´ide sarja „Kuula selgeks“ alustab 2. hooaega. Esimeses saates on külas TalTechi Avatud Ülikooli juht Hanno Tomberg ja TalTechi Avatud Õppe keskuse juhataja Ragne Kalamees.

Koroonaviiruse tõttu on paljud inimesed sunnitud ümber õppima või omandama täiesti uue eriala. TalTech avab 11. jaanuarist kevadise vastuvõtu avatud ülikooli. Õppida saab inseneri-, IT-, loodusteaduste, majanduse ning merenduse valdkonna õppeaineid. Valikus on rohkem kui tuhat ainet.

„Just praegu on parim aeg teha kannapööre ja otsustada õppimise kasuks,“ ütles TalTechi avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg. „Paljud peavad end täiendama, et konkurentsis püsida: mõni peab tegema karjäärimuudatuse, sest senine tööandja on sattunud raskustesse, teine aga soovib end lihtsalt uuel erialal proovile panna,“ lisas ta. Ka mitmed ettevõtted peavad avatud õppe vormi parimaks viisiks oma töötajaid koolitada.

Avatud ülikooli juhataja sõnul saab tehnikaülikoolis end täiendada endale sobivas tempos ja valida kasvõi ainult ühe aine, mille loenguid kuulamas käia. Tomberg rõhutab, et paljud kasutavad avatud ülikooli ka hüppelauana TalTechi tasemeõppesse üleminekuks, võttes sinna kaasa omandatud ainepunktid. Kuidas seda teha? Mida õppida ja kuidas avatud ülikooli õppima asuda? Milline on süsteem ja kuidas see toimib?

Seotud lood:

Kuula täpsemalt Delfi Taskust

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!