Kuues kord tänavu: Venemaa lennuk rikkus Eesti õhupiiri

 (87)
Kuues kord tänavu: Venemaa lennuk rikkus Eesti õhupiiri
An-148 lennuk. Foto on illustreeriv.Foto: AFP/Scanix

Täna kell 9.33 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni piirivalve lennuk An-148.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis umbes ühe minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ja lennuplaan oli esitatud, piiri rikkumise hetkel ei olnud lennukil raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega, teatas kaitseväe peastaap.

Välisministeerium kutsus täna välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi. Sel aastal on Venemaa Föderatsiooni lennuvahendid rikkunud Eesti õhupiiri kokku kuuel korral.

Viimati rikkus Vene lennuk Eesti õhupiiri 7. oktoobril, kui öösel kell 2.38 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni relvajõudude hävituslennuk Su-27.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla minuti. Lennuki transponder oli välja lülitatud, lennuplaan oli esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Enne seda toimus piiririkkumine 5. septembri õhtul, kui kell 18.23 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni relvajõudude lennuk An-72. Venemaa kaitseministeerium eitas toona juhtunut.