Küsitlus: Reformierakonna toetus kahanes, sotside oma pööras tõusule

 (46)
Reformierakonna üldkogu
Reformierakonna üldkogu 14. aprillilFoto: Priit Simson

Mullu detsembris alanud ja sealtpeale iga kuu kerkinud Reformierakonna toetus pöördus mais väiksele langusele, aprillis valimiskünnise piirile kukkunud sotsiaaldemokraatidel õnnestus oma toetust kergitada.

Kõige populaarsem erakond oli mais Reformierakond 30 protsendi suuruse toetusega. Kuu varasemaga võrreldes langes Kaja Kallase juhitava erakonna toetus kolme protsendipunkti võrra, selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Keskerakonda toetas mais 26 protsenti, mis on olnud nende toetus viimased kolm kuud. Kindla kolmanda koha on selles arvestuses saanud EKRE, keda mais toetas 15 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Seotud lood:

Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kelle toetus kukkus aprillis vaid rekordmadalale kuuele protsendile, pööras mais mõõna tõusule. Sotsiaaldemokraate toetas üheksa protsenti.

Valimiskünnisele ehk viiele protsendile tõusis taas Isamaa ja Res Publica Liidu toetus. Kuu varem oli IRL-il toetajaid neli protsenti.

Parlamendierakondadest madalaim oli hiljuti erakonna esimeest vahetanud Vabaerakonna toetus - kolmandat kuud järjest oli see vaid kolm protsenti.