Kurioosumid tänastelt talgutelt: Pärnu jõe äärest avastati karu jäljed, lapsed leidsid akutrelli ning üks talguline vigastas end

 (21)
Kes oli noorim talguline?
Kurioosumid tänastelt talgutelt: Pärnu jõe äärest avastati karu jäljed, lapsed leidsid akutrelli ning üks talguline vigastas end
Foto: Rauno Volmar

Vaatamata paljudes kohtades sadanud vihmale läks tänane üle-eestiline Teeme Ära talgupäev juba hommikust väga hästi käima. Lõunaks talgupäeva staapi laekunud esmase info kohaselt on kodudest välja tulnud vähemalt 39 000 inimest.

Vahvaid emotsioone ja toredaid talguleide koguneb kõikjalt üle Eesti – talgujuhid väljendavad heameelt osalejate rohkuse ja oodatust tegusama päeva üle, teatas Teeme Ära korraldustiim.

Mõnel pool on küll sadanud vihma, ent see ei ole talgulisi takistanud ühiselt suuri tegusid tegemast, paaris kohas on vihmasaju lõppu oodates peetud mõttetalguid. Pärnumaa, Lääne-Eesti ja Saaremaa talgulised rõõmustavad aga päikselise ilma ja üha puhtamate kraaviäärte üle. Selle aasta noorima talgulise tiitel läheb Läänemaale – Kelamäe puisniidu hooldusel lõi kaasa 10-päevane talguhunt.

Talgujuhid on välja toonud ka erinevaid talguleide: Pärnu jõe koristustalgutelt leidsid talgulised laagriplatsilt karu jäljed ja värske hunniku, Pikati küla talgutel leidsid lapsed akutrelli, Rannakülas leiti mullu suvel puhkaja kaotatud jalanõud. Viljandis on aga kaks meest teinud juba kümnes majas korstnate kaamerauuringuid ja leidnud, et seis on väga tuleohtlik. Mitmete kooli- ja lasteaiatalgute korraldajad on öelnud, et seekord osalevad talgutel ka need vanemad, kes muidu kunagi kusagil kaasa ei löö.

Loe kõikidest kurioosumitest siit!

Seotud lood:

Teadaolevalt on üks talguline klaasikilluga kätt vigastanud, kuid suuremaid äpardusi ei ole seni talgutel juhtunud. 

Paljudes talgupaikades peetakse praegu lõunapausi ja süüakse talgusuppi. Sel aastal tundub kõige levinum talgusupp olevat talgujuhtide tagasiside põhjal seljanka, borš, hernesupp ja kalasupp. Tänavusse talgugurmee valikusse kuuluvad veel nõgesesupp, kariibi- ja marokopärane supp, suitsukala ning metsseapraad. Magusalaual on enamasti värskelt küpsetatud rabarberikook ja kohukesed, pakutakse ka pirukaid ja kringlit, jõhvikakooki ja torti. Paljud talgujuhid on väljendanud siirast tänu sel aastal talgulistele jagatud Tere piimatoodete eest. Talgupäeva õhtu tõotab tulla kuum – saunad on juba küdema pandud ja lõõtsamehed häälestavad pille.

Talgupäeva meeskond ja Päästeamet kutsuvad järgima ohutusnõudeid, et tagada talgutel nii tule- ja veeohutus kui ka tööohutus. Lõhkekeha või seda meenutava objekti leidmisel ei tohi seda puudutada, vaid tuleb minna kaugemale ja teavitada koheselt Päästeametit numbril 112. Kui talgulised avastavad katmata luukidega kaeve või muid ohtlikke rajatisi, soovitatakse neist teada anda päästeala infotelefonile 1524. Talgutel veekogude ääres tuleks tähelepanelikult jälgida lapsi.