Kuressaare haiglas on koroonaviirus tuvastatud 81 töötajal

 (93)
Välihaigla ülespanek Kuressaares
Välihaigla ülespanek Kuressaares.Foto: Marko Mägi

Eilse seisuga oli Kuressaare haigla töötajatest 81-l diagnoositud koroonaviirus, ent haigla ravijuhi Edward Laane sõnul on kõigile neile asendajad leitud, sealhulgas on mandrilt appi tulnud 70 inimest, kirjutas Meie Maa.

"Eelmisel nädalal oli neli meie enda töötajat haiglaravil," meenutas Laane ja lisas, et praegu on viirusega haiglas sees kaks oma töötajat, kelle seisund on hea.

Ravijuhi sõnul tuleb oma töötajate suhtes olla tähelepanelik ka siis, kui nad on kodus, sest "kui haiguse kulg on rasket tüüpi, peavad nad tulema haiglasse ja saama ravi".

Kergemate juhtumite osas on haigla seisukoht võrreldes varasemaga muutunud: enne pidi haigestunud töötaja olema kaks nädalat kodus karantiinis ja kui seejärel kaks ööpäeva sümptomeid polnud, võis naasta tööle, ent nakkuse levikut haiglas arvestades soovitakse nüüd näha ka negatiivset testi.

Edward Laane sõnul on juhtunud, et kahe nädala möödudes on testi tulemus ikka positiivne, mis tähendab, et haigla töötaja peab veel kaks nädalat kodus olema ja tegema seejärel uue testi.

Pikemalt loe Meie Maast.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!