Kuressaare haigla: pidime hakkama saama ja saimegi!

 (42)
Haiglas pole tänase seisuga ühtegi koroonaviiruse patsienti
Välihaigla ülespanek Kuressaares
Välihaigla ülespanek KuressaaresFoto: Marko Mägi

Kuressaare haigla juhid Märt Kõlli ja Edward Laane kuulutasid sotsiaalmeedias, et tänase seisuga pole nende haiglas ravil enam ühtegi koroonapatsienti.

Avaldame haiglajuhtide tänase pöördumise täismahus:

Pidime saama hakkama- ja me saimegi! 🙌

Kuresaare Haigla pani täna ootele viimase koroonaosakonna. See tähendab, et COVID-2 osakonnas pole enam patsiente, küll aga on osakond valmisolekus, kui neid peaks jälle tulema.

Koroonaviiruse laastav laine käis üle, tegi natuke tuult ja tormi, kuid viimaks oli Kuressaare Haigla mees-ja naiskond see, kes COVID-19'le viimase löögi andis. 🦸‍♀️🦸‍♂️

Me saimegi hakkama, kõik, üheskoos. Loodame läbielatud kriisi mitte kunagi enam kogeda. Kuid nüüd teame, et kui seda peaks vaja olema - me oleme selleks valmis ja tuleme toime!

Kokku oli Kuressaare Haiglas (koos Kaitseväe välihaiglaga) ravil 131 koroonapatsienti, kokku 151 korral. Tõepoolest - tuli ette olukordi, kus mõned koroonahaiged vajasid haiglaravi mitmel korral.

Tänase seisuga pole Kuressare haiglas enam ravil ainsatki koroonapatsienti.

Koroonakriis tegi meie haigla tugevamaks ja liitis meid kogukonnaga. Piiritu tänu tervele haiglakollektiivile. Müts maha teie ees. Nagu ütles ka Eesti vabariigi president ja paljud enne teda - te olete tõepoolest kangelased.
Täname kõiki, kes meile appi tulid. Seda nii saartelt kui ka mandrilt. Samuti kõiki, kes on meile olnud toeks nii moraalselt, verbaalselt, emotsionaalselt kui ka finantsiliselt. Iga meepurgike, hea sõna ja annetatud euro on meie jaoks üüratu tähendusega. Saame omalt poolt kinnitada ja lubada, et teeme kõik endast oleneva, et pakkuda teile, armsad saarlased, Saaremaal võimalikku parimat arstiabi ning töötame ka edaspidi sihikindlalt selle nimel, et Kuressaare Haigla oleks kogukonnale heaks partneriks.

Seotud lood:

Olge hoitud. Aitäh teile. 🙂

Märt Kõlli ja Edward Laane
Kuressaare haigla juhatus

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!