Kuressaare haigla on terviseameti käsu peale pahane: miks patsiendid mujale viia? Arusaamatu, meil on 30 vaba kohta

 (448)
Välihaigla ülespanek Kuressaares
Välihaigla ülespanek KuressaaresFoto: Marko Mägi

Terviseamet käivitas täna strateegilise plaani Kuressaare haigla töökoormuse vähendamiseks ja tavapärase töörütmi taastamiseks. Jätkuravi vajavate patsientide ravi jätkub kõrgema etapi haiglates, otsustas amet. Kuressaare haigla ravijuht Dr. Edward Laane ütleb, et mõte pole nendega kooskõlastatud ja ollakse selle vastu.

"Kuressaares haiglas alustab täna tööd konsiilium hädaolukorra meditsiinijuhi asetäitja kolonelleitnant dr Ahti Varblase juhtimisel koostöös Kuressaare haigla ja Eesti Kaitseväe välihaigla personaliga," teatas hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov pressiteate vahendusel.

"Konsiilium annab esmase hinnangu patsientide vajadusele saada jätkuravi kõrgema etapi haiglates. Plaan leevendada Kuressaare haigla ülekoormust on sündinud koostöös Põhja meditsiinistaabi juhi dr Peep Talvinguga," ütles Popov.

"Anname Kuressaare haiglapere pingelise ajal pisut leevendust, samuti on nii võimalik vähenenud koormuse tingimustes haigla põhjalik puhastamine. See on vajalik, et taastada valmidus tavapäraseks plaaniliseks ja erakorraliseks raviks, mille järgi on saarel jätkuvalt vajadus," ütles Põhja meditsiinistaabi juht dr Talving.

Sõnades kõlab see ju hästi, aga eks tekib ka küsimus - kas Kuressaare haigla oli väga ülerahvastatud, voodikohad hõivatud? Laane lükkab need väited üheselt ümber. Ta ütleb, et tänase seisuga on haiglas 58 haiget, aga voodikohti on 88. Ehk 30 on praegu tühjad.

Seotud lood:

"Siin ei ole põhjendust ministeeriumist, miks nii tehakse, ennatlik käik, kokkuleppeid ei ole," kinnitab ta. Veel eile vestles ta Popoviga ja arvamused läksid lahku, viimane olla Laane sõnutsi arvanud, et 20 protsenti haigetest võiks mujale viia.

"Tarbetu ja meie jaoks arusaamatu. Ei saa aru, kuidas haigete liigutamine kasu tooks," lisab Laane ja toob välja ka olulise tõiga - paljud patsiendid on väga raskelt haiged ja ka eakad, ta arvab, et nende transportimine teeb nende tervisliku seisundi veel keerukamaks.

Terviseamet andis teada, et Põhja kiirabistaabi brigaadid viivad patsiendid lähtuvalt nende tervislikust seisundist üle kas Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, Pärnu haiglasse, Lääne-Tallinna keskhaiglasse või Ida-Tallinna keskhaiglasse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!