Kuressaare haigla kutsub endale tervishoiutöötajaid appi

 (130)
Katastroofiõppus Saaremaal, Kuressaares
Kuressaare haiglaFoto: Irina Mägi

Kuigi praegu on olukord rahulik, siis pole kindel, mis võib saada homme, tõdeb Kuressaare haigla. Sestap kutsuvad nad üles kõiki Eesti meedikuid endale appi tulema.

"Lugupeetud Eestimaa meedikud," pöördub Kuressaare haigla oma Facebooki lehel tervishoiutöötajate poole. Haigla kirjutab, et Saaremaal on üle 100 kinnitatud koroonaviiruse juhtumi ning kui palju nakatunuid tegelikult on, pole kellelegi teada.

"Saarlased on kanged, pole kahtlust, ning meie eesliin töötab nii, kuis jaksab," kirjutatakse. Haigla tõdeb, et hetkel on olukord küll rahulik, kuid pole teada, mis saab edasi. "Tahame kindlustada oma eesliini töötajatele EMO-s ja kiirabis abikäsi, et kindlustada meie kogukonnale parim võimalik abi."

Kuressaare haigla on saatnud abipalvena üleskutse arstiõppe tudengitele, kes on Saaremaal olnud praktikal või arstiabina tööl. "Loodame, et kellelgi õnnestub hoolimata niigi keerulisest olukorrast terves riigis meie palvele reageerida," kirjutatakse haigla Facebookis ja lisatakse, et üleskutse kehtib kõikidele meedikutele.

Haigla tänab eraldi kahte neile mandrilt appi tulnud arsti, dr. Ashwath (Ash) Venkatasubramanianit ja dr. Ekke Nääbi ning loodab, et abikäsi tuleb veelgi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!