Kunstiakadeemias pürib ühele kohale 21,6 noort

 (3)
Kunstiakadeemias pürib ühele kohale 21,6 noort
Foto: Andres Putting

Tänavu laekus Eesti Kunstiakadeemiale 1221 vastuvõtuavaldust. See on suurim konkurss Kunstiakadeemia uute üliõpilaste vastuvõtus.
Kõige populaarsem eriala on endiselt graafiline disain, kuhu laekus juba märtsiks 173 avaldust, mis teeb konkursiks 21,6 inimest ühele riigieelarvelisele ehk tasuta kohale.

Ühtviisi suur tung on arhitektuuri ja linnaplaneerimise ja vabade kunstide erialadele, kuhu esitati kummalegi 103 avaldust, konkursid 9,4 ja 5,15 vastavalt, teatas kunstiakadeemia pressiesindaja.

Paljud soovivad õppima asuda veel moedisaini – avaldusi 80, konkurss 16 soovijat ühele kohale, sisearhitektuuri ja mööblidisaini -avaldusi 88, konkurss 9,8, fotograafiat – avaldusi 94, konkurss 18,8, animatsiooni – avaldusi 69, konkurss 13,8. Ka ehte- ja sepakunsti erialale on palju tahtjaid, kus on tänavu konkurss ligi 10,3 inimest ühele riigieelarvelisele kohale.

Pea kõigile Eesti Kunstiakadeemia erialadele pürgib enam kui viis inimest ühele riigieelarvelisele kohale, konkursi keskmine on 6,6 isikut ühele tasuta kohale. Doktoriõppes soovib õppekava kunst ja disain ühele kohale asuda õppima 15 inimest.

Enamus avaldusi esitati internetiteel EKA-s väljatöötatud uue põlvkonna õppeinfosüsteemis.

Möödunud aastal laekus kunstiakadeemiale 898 avaldust.