Kundla: mina pätt Reiljaniga koalitsiooni ei lähe!

 (103)
Kundla: mina pätt Reiljaniga koalitsiooni ei lähe!
Foto: Andres Putting

Ansipi valitsuse kaalukeeleks sattunud riigikogu liige Jaan Kundla kinnitab, et tema Villu Reiljaniga koalitsiooni ei lähe, sest kurjategijad ei tohiks riiki juhtida.

"Kui Rahvaliit tahab koalitsioonis olla ja minu häälega arvestada, siis peab ta kuidagi mõista andma, et kriminaalid ei ole nende parteis juhtorganites ja kindlasti tuleks loobuda siseministri kohast," kirjutab parteitu riigikogulane oma blogis.

Kundla väitel kuulis ta otseallikatest, et kits avaldab kindlalt soovi kärneriks saada ning Reiljani ausaks petmine on seatud koalitsioonilepingu osaks.

Kehv lugu, kui kurjategijad isiklikult soovivad asju riigis sättima asuda, tõdes Kundla. "Ma arvan, et mina ei ole ainus kellele see ei meeldi. Selline koalitsioon ei saa olla jätkusuutlik, arvatavasti tõrgub paljude poliitikute käsi kaasa hääletamast, kui siseminister sellest erakonnast olema saab."

Kundla hinnangul võiks Rahvaliidule anda küll kultuuriministri koha, kuid jõuministeeriumid tuleks puhtad hoida. "Ma ei pea kõiki selle partei liikmeid Reiljani mahhinatsioonide eest vastutavaks, kuid siiski on Rahvaliidul veel tükk tõestamist teha, enne kui neid saab viisakateks inimesteks pidada."

"Igatahes, kui pätt pukki pannakse, siis pühkige oma suu majoneesist puhtaks! Tehke omale hapukoore või ketšupivalitsus, aga minuga asju ajada ei õnnestu!" praalib Kundla.