Kümme riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget pöördusid Simsoni võidu tõttu aukohtu ja juhatuse poole

 (144)
Kümme riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget pöördusid Simsoni võidu tõttu aukohtu ja juhatuse poole
Foto: Tiit Blaat

Kümme riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget pöördusid Keskerakonna aukohtu ja juhatuse poole taotlusega tühistada Keskerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimeeste valimised, kuivõrd nende läbiviimine ei vasta Keskerakonna põhikirjale ning 2004. aastal erakonna juhatuses kinnitatud riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kodukorrale, teatas Keskerakond. Nendel valimistel võitis Kadri Simson Edgar Savisaare soosik Jaanus Karilaidu.

Allakirjutanud soovivad hinnangut riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhatuse tegevusele, kuna aasta jooksul ei ole suudetud erakonna juhatusele kinnitamiseks esitada fraktsiooni kodukorda, mille lahutamatu osa on juhatuse valimise kord. Ühtlasi palutakse erakonna juhatuse ja aukohtu seisukohta ka asjaolu suhtes, kas fraktsiooni juhatuse valimiste korra muutmine vahetult enne juhatuse valimisi fraktsiooni enda poolt on kooskõlas erakonna dokumentidega ning demokraatia printsiipidega.

Avaldusele on alla kirjutanud riigikogu liikmed Jaanus Karilaid, Siret Kotka, Heimar Lenk, Oudekki Loone, Andrei Novikov, Martin Repinski, Peeter Ernits, Erki Savisaar, Märt Sults ja Marika Tuus-Laul. Fraktsiooni juhi valimistel sai Karilaid 12 häält. Avaldusele ei kirjutanud Karilaiu toetajatest alla Viktor Vassiljev.

Simson selgitas peale valimisi, et fraktsiooni tegevust sätestab seadus, mitte Keskerakonna põhikiri.