DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Kultuurkapitali juht: ERM-i ehituse maksmine kestaks 15 aastat

 (15)
Kultuurkapitali juht: ERM-i ehituse maksmine kestaks 15 aastat
Foto: Andres Putting

Kultuurkapital maksaks Eesti Rahva Muuseumi (ERM) ehitamise raha tagasi 2027. või 2028. aastani, arvab kultuurkapitali juhataja Raul Altmäe.

Altmäe kinnitas ETV saates "Terevisioon", et kultuurkapital on valmis rahastama ERMi ja muusika- ja teatriakadeemia (EMTA )ehitamist, mõistlikum on ehitada korraga üht objekti: algul ERM ja siis EMTA saal, vahendab ERR Uudised.

Kultuuriminister Rein Lang ütles eelmisel nädalal, et kultuurikapitali raha tuleks täies mahus suunata ERM-i ehituseks ja EMTA peaks ehituste lõpuleviimiseks leidma raha EL-i fondidelt. Langi arvates suudab kultuurkapital ERM-i ehitust täielikult rahastada 10-12 aastaga.

Altmäe kinnitas, et ERM-i ehitamiseks on kultuurkapitali vahenditele igal juhul raha juurde vaja.

"Täna on meil koostöö ikkagi Riigi Kinnisvara ja kultuuri- ja rahandusministeeriumiga, ehk siis otsitakse neid lõplikke finantsskeeme. Igal juhul ehitamise hetkel on vaja juurde raha," rääkis ta. "Kui ehitus on valmis, siis me kindlasti hakkame seda raha tagasi maksma, seda küll."

ERM-i kogumaksumus on kultuuriministeeriumi andmetel 87,5 miljonit eurot, millest on juba ettevalmistusteks kulutatud 9,3 miljonit eurot. Seega tuleb valitsusel leida juurde üle 78 miljoni euro.

Kultuurkapitali nõukogu teeb ERM-i ja EMTA ehitamise asjus otsuse 4. aprillil.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.