Kultuuritöötajad ootavad koondamiste kohta analüüsi

 (13)
Kultuuritöötajad ootavad koondamiste kohta analüüsi
Foto: Taavi Arus

Eesti Kultuuritöötajate Ametiliidu (EKAL) juhatuse esimees Ago Tuulingu hinnangul oleks peaminister Andrus Ansip pidanud enne väljaütlemist, et kultuuritöötajaid võivad ees oodata koondamised, konsulteerima antud valdkonna inimestega või tuginema teatud analüüsidele.

Peaminister ütles möödunud reedel Vikerraadio saates "Reporteritund", et riigi nii selle kui ka järgmise aasta üks märksõnadest on tootlikkuse tõstmine, ent efektiivsuse tõstmine kultuurivaldkonnas võib kaasa tuua koondamisi.

"Mis on kultuuri efektiivsus? Kui "Luikede järves" meesosatäitja ära võtta, kas siis peab n-ö Must Luik kõik kohad ise ära tegema? Ma ei mõista," ütles Tuuling ERRi uudisteportaalile. "Kui praegu on rahvusmeeskooris alla 50 liikme, heal juhul võetakse kümmekond juurde, aga tema häälekõla peaks olema 80-100 meest, siis mida me koondame?" lisas ta.

"Enne seda, kui nii olulised teemad ja küsimused avalikkuse ette viia, tuleb teha korralik analüüs. Aga ei ole kultuuritöötajate ametiliit, teatriliit ja ka teised valdkonnad selle teemaga kokku puutunud," rääkis Tuuling.

Tuulingu sõnul on EKAL-l praegu ettevalmistamisel pöördumine kultuuriministri ja ilmselt ka peaministri poole palvega selgitada antud küsimust ning kohtuda ja arutada selle üle.