Kultuuritegijad toetavad ühtse käibemaksu ideed

 (15)
estonia teater
Foto: DELFI

Eesti suurimad teatrid ja kontserdifirmad toetavad ühtset käibemaksumäära kõigile kultuuriürituste piletitele.

Eesti suurimad teatri- ja kontserdiorganisatsioonid — Eesti Kontsert, Teater Vanemuine, Rahvusooper Estonia, Eesti Riiklik Nukuteater, Pärnu teater Endla, Tallinna Filharmoonia, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Teatri Festival, Vene Teater, R.A.A.A.M ja Von Krahli Teater — toetavad kultuuriminister Laine Jänese ettepanekut rakendada kõigile kultuuriürituste piletitele ühtne käibemaksumäär 18%.

Kultuuriminister Laine Jänes tegi 22. jaanuaril pakkumise kompenseerida kõikidele teatritele ja riiklikele kontsertorganisatsioonidele käibemaksu vahe 13% ulatuses, mis tagab teatri- ja kontserdipiletite hinna püsimise samal tasemel. Selline kompensatsioon kindlustab selle, et teatrid ja kontsertorganisatsioonid ei pea käibemaksu muudatusest tulenevalt tõstma piletihindu.

Käibemaksu muudatusest tekkivate lisavahenditega on võimalik parandada teatrite ja kontsertorganisatsioonide majanduslikku olukorda ning leida juba käesoleval aastal lisaraha tegevustoetuste suurendamiseks. Hinnanguliselt tähendab see teatri- ja kontsertorganisatsioonide palgafondi kasvu 10%.