Kultuuripealinn võib loodetud miljonitest ilma jääda

 (68)
Kultuuripealinn võib loodetud miljonitest ilma jääda
Laine JänesFoto: Andres Putting

Kultuuripealinn Tallinn seisab järjekordse probleemi ees - 23,5 miljoni kroonine Mercouri preemia ehk teisisõnu Euroopa Liidu otsetoetus, mis selle aasta eelarvesse oli arvestatud, jääb vähemalt praeguse seisuga saamata.

Küll aga andis Euroopa Komisjon aprillis selle summa teisele 2011. aasta kultuuripealinnale - Turule, kirjutab Eesti Päevaleht.

Turu 2011 teatel jäeti Tallinn rahast ilma, sest pole suudetud esitada kultuuripealinna programmi rahastamise garantiid. Et euromiljoneid saada, tuleb riigil ja Tallinna linnal garantiikirjad ette näidata hiljemalt 28. juunil, kui Eestisse saabub hindamiskomisjoni esimees Sir Bob Scott.

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul ei ole aga enne septembrit, kui riigieelarve esitatakse riigikogule ning linnaeelarve volikogule, ei riigil ega linnal omafinantseeringu garantiikirju võimalik anda.

Tallinn 2011 nõukogu liikme Katrin Saksa sõnul pole praeguseni selge, kuidas riik kultuuripealinna programmi rahastab. "See, et riik ei suuda öelda, et see garantii on olemas, on äärmiselt kahetsusväärne," ütles Saks, kelle sõnul kannatab euroraha laekumata jäämisel programm. "Meil on laual 150 projekti. Kui raha ei saa, tuleb teha vähem."