Kultuuriministeerium: ennatlik on väita, et 2013. aasta Otepää MK-etapp ära jääb

 (14)
Otepää MK-etapp
Otepää MK-etappFoto: Taavi Arus

Kultuuriministeeriumi asekantsler Tõnu Seil ütles Delfile, et ei saa väita nagu jääks 2013. aasta Otepää murdmaasuusatamise MK-etapp ära, kuna seda pole veel otsustatud.

"See, kus MK-etapp korraldatakse, otsustatakse alles 2013. aasta kevadel. Seega praegu on selgelt ennatlik väita, et see Otepääl ei toimu. Praegu on selge, et 2012. aastal toimub MK-etapp Otepääl," ütles Seil.

Murdmaasuusatamise Otepää MK etapi korraldusmeeskonna juht Jaak Mae ütles Eesti Päevalehele, et Otepää võib 2012/2013. aasta hooajal MK etapist ilma jääda.

Rahvusvahelise suusaliidu kodulehel ilmus uudis, milles teatati, et Otepää peab võtma üheaastase pausi, et anda võimalus uutele võistluspaikadele. FISi esialgses kalendris oli Otepää etapp sees veel vähemalt 3 aastat.

Jaak Mae ütles KUKU raadio Äratajale antud intervjuus, et praegu on seis tõepoolest selline, et MK etapp võib minna Otepää asemel kellelegi teisele.

Lõpliku otsus pole Mae sõnul FIS veel langetanud, see tehakse kevadisel kongressil.

Mae sõnul käidi praegu välja lihtsalt selline kava, millega tahetakse anda uutele paikadele võimalus. Soovijaid on Mae sõnul väga palju.