Tüdruk sattus Pärnu haigla ortopeediaosakonda vana-aasta eelviimase päeva õhtul kell 20.18. Vastuvõtuosakonnas valves olnud Fred Veber tuvastas mõlema labajala ja käelaba külmumise ning alustas raviga kohe vastuvõtuosakonnas.

“Kõige tähtsam ongi ravi esimese 12 tunni jooksul,” ütles Pärnu Postimehele ortopeediaosakonna juhataja Aldin Talving.

Neiu hilisem raviarst muretses kõige rohkem käte pärast, sest need olid nii külmavõetud, et isegi koed olid kristalliseerunud. Käelabad meenutasid jäätükke, jalgadel oli esimese-teise astme, kätel aga teise-kolmanda astme külmumine.

Uriinianalüüs näitas, et neiu oli tarvitanud amfetamiini. Juhuslikult tee ääres seisnud auto juht võttis tüdruku peale Valgeranna teelt ja tõi haiglasse. Tüdruk väidab siiani, et ta ei mäleta, mis temaga juhtus.

Ortopeediaosakonna raviarst Priit Arro ütles eile, et on ravitulemusega rahul. “Kui võrdlen patsiendi praegust seisu selle kurva pildiga, mis avanes neiu käte esimesel sidumisel, on seis üle ootuste hea,” märkis Arro. Probleeme on vaid parema käe nimetissõrmega, mida tuleb arsti arvates poole võrra lühendada.

“Neiu jääb haiglasse veel poolteiseks või siis kaheks nädalaks,” väitis ta.

Talving selgitas, et viimase staadiumi külmumise puhul, kus koed on kristalliseerunud, on patsiendi praegune seisund tõesti hea. Ortopeediaosakonna raviarstid kasutavad külmunud kudede puhul taktikat, kus tuiksoonde viiakse kohe kanüülid, mille abil manustatakse ravimeid.

Talvingu ütlust mööda oli teisel ja kolmandal päeval alanud ravi verevarustust parandav ja võrreldav hooldusraviga. “Peame neiu seisundit väga heaks,” kinnitas Talving.