Kukk: seni kuni Savisaar demonstreerib oma ainuvõimu Keskerakonnas, muutuvad nende positsioonid tugevamaks

 (35)
Reformierakonna ruumes-3
Reformierakonna peasekretär Martin KukkFoto: Ilmar Saabas

"Seni kuni Savisaar demonstreerib oma ainuvõimu Keskerakonnas, muutuvad nende positsioonid tugevamaks, konsolideerides venekeelsed valijad," kommenteerib Reformierakonna peasekretär Martin Kukk täna avaldatud erakondade reitinguid.

"Viimased uuringud näitavad, et nende valijaskond koosneb 87 protsendi ulatuses venekeelt kõnelevatest valijatest," märkis Kukk.

Kuke hinnangul tundub, et valijad näevad järgmistel valimistel valikut kahe peaministri Taavi Rõivase või Edgar Savisaare vahel. "Küllap 1. märtsil valija otsustab, kas toetab eestimeelse kursi jätkamist või kremlimeelset koogutamist idapoole," sõnas Kukk.

"Mis puudutab IRL-i reitinguid, siis ei ole ResPublica trikid vahetades esinumbrit toonud neile uut hingamist. Pigem tundub, et Juhan Partsi asumisega peaministrikandidaadiks on nad peletanud eemale mingi osa endiseid Isamaliidu valijaid."

Täna avaldatud ERR-i uudistetoimetuse tellitud TNS Emori üle-eestilisest küsitlusest selgus, et oktoobris kukkus sotsiaaldemokraatide toetus 23 protsendilt 19 protsendile. 27 protsenti küsitletutest toetab Keskerakonda ja Reformierakonda.