Kuhu reisite, kuidas tervis on? Politsei alustas Eestisse sisenevate inimeste kontrolli

 (165)
Vaata ankeeti, mille sisenejad täitma peavad
Kuhu reisite, kuidas tervis on? Politsei alustas Eestisse sisenevate inimeste kontrolli
Foto: Argo Ingver

PPA palub inimestel arvestada piiriületusel täiendava ajakuluga, kuna täna ööst kogub PPA Eestisse saabujatelt andmeid nende reisiteekonna ja võimalike kokkupuudete kohta nakkusohtlike inimestega.

Eestisse sisenedes tuleb inimesel piiripunktis anda andmed oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas tal endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid.

Lisaks Tallinna lennujaamale ja sadamatele ning piiripunktidele idapiiril, kogub PPA Eestisse sisenejatelt neid andmeid ka Ikla ja Valga piiripunktides Eesti-Läti piiril. Andmed kogutakse ankeediga ning vajadusel küsitakse inimese käest lisainfot.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Priit Pärkna sõnul teeb PPA kõik, mis võimalik, et viiruse leviku tõkestamisele kaasa aidata. „Oleme piiril täiendavaid tegevusi teinud juba nädala jooksul ning laiendame nüüd valitsuskomisjoni otsuse raames oma tegevusi veelgi. Täiendav kontroll ja andmete küsimine piiril tähendab Eestisse saabujatele tavalisest suuremat ajakulu ja võib tekitada järjekordi, kuid see kõik on selleks, et kaitsta Eesti inimeste tervist.“

Politseil aitavad lisanduvate ülesannetega toime tulla Maksu- ja Tolliameti ning Kaitseliidu inimesed.

Kuvatõmmis

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!