Küberrünnakuid uurivad väliseksperdid

 (70)
sülearvuti, laptop
Postimees/Scanpix

Küberrünnakud Eesti infotehnoloogilise infrastruktuuri pihta, mis suurel määral on tulnud väljastpoolt Eestit, on algatamas rahvusvahelist arutelu küberturvalisuse teemal, praegugi viibib Eestis hulk välisriikide spetsialiste, kes külastavad rünnakute alla langenud asutusi ja abistavad rünnakutega seostuva selgitamisel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi all tegutsev infoturbeintsidentide käsitlemise osakond teeb tihedat koostööd teiste riikide sama ülesandega asutustega ning küberjulgeolek on muutumas rahvusvahelise kaitsekoostöö üha olulisemaks osaks, ütles kaitseminister Jaak Aaviksoo valitsuse pressikonverentsil.

Aaviksoo sõnul ei ole vahet, blokeerida laevadega teise riigi sadamat või võtta ette ulatuslikke internetirünnakuid, mis blokeerivad inimeste võimalust interneti vahendusel suhelda ja infot saada. Meie partnerid on seda mõistnud, kinnitas Aaviksoo.

Peaminister Andrus Ansip ütles, et rahvusvahelise korrakaitsekoostöö raames on võimalik ründajad seaduse palge ette tuua, ükskõik millisest Euroopa Liidu riigist nad küberrünnakuid sooritasid, ning kui mõni tabatav ründaja on teinud seda väljastpoolt Euroopa Liitu, siis võib juhtuda, et kui nad tulevikus sisenevad ühte 27st EL-i riigist, siis kaotavad nad oma vabaduse.