Kruuda saab Tuiksoolt hõbedase märgi rinda
Põllumajandusministeeriumi teenetemärgid on ministeeriumi teenistujatele omalaadseks ergutusvahendiks avalikus teenistuses, teenistusvälistele isikutele on aga märgi andmine tänu tulemusliku koostöö eest.
Statuudi kohaselt antakse põllumajandusministeeriumi sinine teenetemärk ministeeriumi ja tema valitsemisala riigiasutuse teenistujale silmapaistvalt hea teenistuskohustuste täitmise eest.
1. Aeglo, Vaike
Taimetoodangu Inspektsiooni peainspektor
2. Akk, Ann
Põllumajandusuuringute Keskuse laborijuhataja
3. Juurikas, Ain Pärnu maaparandusbüroo juhataja
4. Kera, Volli
Luhamaa piiripunkti veterinaar- ja toidukontrollibüroo juhataja
5. Mets, Allan
veterinaar- ja toidulaboratoorium, laborijuhataja
6. Paalman, Kalju
Jõgeva SAI Mooste Katsejaama osakonnajuhataja
7. Pajo, Maido
põllumajandusministri nõunik
8. Pärtel, Ago
veterinaar- ja toiduameti peadirektor
9. Rahnu, Andrus
PRIA toetuste kontrolli osakonna juhataja
10. Tamm, Uno
Eesti Maaviljeluse Instituudi osakonnajuhataja
11. Velleste, Riina
põllumajandusministeeriumi haldusosakonna juhataja asetäitja
Hõbedane teenetemärk antakse ministeeriumivälisele isikule tulemusrikka koostöö eest ministeeriumiga või eduka tegutsemise eest ministeeriumi valitsemisala valdkonnas.
1. Aamisepp, Marju
Maamajanduse Infokeskuse osakonnajuhataja
2. Ehasalu, Jüri
AS Maaleht nõukogu esimees
3. Hiis, Heldur C.R. Jakobsoni Talumuuseumi direktor
4. Ingver, Urmas
Jõgeva Tootjate Liidu juhatuse esimees
5. Kingu, Ave
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kvaliteedijuht
6. Kruuda, Oliver
AS Kalev juhataja
7. Kubo, Otto
AS Kalev teadur
8. Kõuhkna, Tiit
ekspõllumajandusminister
9. Liigand, Marju
kujunduskunstnik
10. Liiv, Arne
Eesti Kalakasvatajate Liidu juhatuse esimees
11. Lind, Vello
ekspõllumajandusminister
12. Maspanov, Peeter
Loomsete Jäätmete Käitlemise ASi juhataja
13. Oidermaa, Erki
Põlvamaa talupidaja
14. Orgussaar, Toivo
Eesti Kalurite Liidu tegevjuht
5. Paas, Eha
Eesti Külaliikumise Kodukant koolitaja
6. Saveli, Olev
Eesti Maaülikooli emeriitprofessor
7. Soots, Andres
Võrumaa talupidajate Liidu juhatuse esimees
8. Särgava, Juhan
Saida Farmi juhataja
9. Šadeiko, Toomas
Türi Tehnika- ja Maamajanduskooli direktor
10. Themas, Udo
AS Liviko kauaaegne juht
11. Vahtramäe, Edda
AS Laatre Piim juhataja
12. Veinla, Vambola
Eesti Maaülikooli emeriitprofessor
13. Veldi, Heino
ekspõllumajandusminister
14. Värnik, Rando
Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktor
Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest ministeeriumi valitsemisala valdkonna arendamisel.
1. Käärma, Ants
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees
2. Laansalu, Ants
põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik
3. Viilup, Ahti
Saaremaa Liha- ja Piimatööstuse kauaaegne juht