Kross: Savisaar keeldub konkursist Lasnamäe spordikeskusele juhi leidmiseks

 (52)
Uisuliidu pressikonverents Tondiraba jäähallis
Jelena Glebova ja Eesti Uisuliidu president Edgar Savisaar.Foto: Eero Vabamägi

Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimehe Eerik-Niiles Krossi sõnul ei ole kahtlust, et avatava Tondiraba spordikeskuse juhataja koht on juba määratud noorele iluuisutajale Jelena Glebovale.

"Glebova on väga hea iluuisutaja ja võimalik, et temas on ka poliitiku potentsiaal, ent juhtimiskogemus tal siiski puudub. Seetõttu tekib küsimus, milliste kriteeriumide alusel linnavalitsus juhikohti jagab," ütles Kross.

Tänasel istungil otsustati Lasnamäele asutada Tondiraba Spordikeskus ning Krossi sõnul oli linnapea juba varem otsustanud, kellest saab avatava spordikeskuse juhataja.

"Kuna eelnõus seisab, et spordikeskuse juhataja määrab, käsutab ja vallandab linnapea, tundsid volinikud huvi, kas see saab olema hiljuti Keskerakonnaga liitunud ja ootamatult sportlaskarjääriga lõpparve teinud Glebova," ütles Kross. "Savisaar kinnitas, et ta on üks kandidaat. Ühegi teise kandidaadi nime ei nimetatud"

IRLi fraktsioon esitas ka muudatusettepaneku, mille alusel leitaks spordikeskusele sobiv juht avalikul konkursil. "Ootamatu ettepaneku tõttu pidi volikogu esimees Toomas Vitsut Savisaarelt nõu küsima, mille peale viimane resoluutselt pead raputas," ütles Kross.