Kross: olime pronksiöö ajal Ansipiga ühel pool rindejoont

 (81)
Foto tänukirjast
Tallinna Volikogu istung 2014
Eerik-Niiles KrossFoto: Karl Anders Vaikla

"Meenutan Andrus Ansipile, et me kohtusime aprillirahutuste ajal kahel korral ja olime ühel pool rindejoont," ütles Eerik Niiles Kross vastuseks Andrus Ansipi süüdistusele nagu oleks Kross pronksiöö ajal tegelenud peaministri jälitamisega.

Pronksiööl oli toonase peaministri Andrus Ansipi autoeskort sunnitud tegema peatuse, sest neil oli saba järel. Hiljem selgus, et jälitaja on seotud nii Arctic Sea kaaperdamisega kui ka tema värske erakonnakaaslase Eerik-Niiles Krossiga, kirjutas tänane Eesti Päevaleht.

Kross märkis, et Ansip on üsna hästi kursis sellega, mida Kross neil nädalail tegi. "Seetõttu jahmatab mind selline jutt eriti," sõnas Kross Delfile saadetud teates.

"Mis puutub Savinsit, siis kõik minu võimalikud ja võimatud seosed tema isiku ja Arctic Sea juhtumiga on teadupärast põhjalikult läbi uuritud. Seetõttu peaks endisele peaministrile olema teada, et tema poolt loodud seosel puudub igasugune kokkupuude reaalsusega," märkis Kross.

Kross lisab, et pälvis oma tegevuse eest pronksiöö ajal kaitseminister Jaak Aaviksoo tänukirja. "Võin kinnitada, et neid anti tegevuste eest, millega peaminister oli kursis ning millest Eesti Vabariigile oli kasu."

Eerik Niiles Kross tänukiri Foto: Eerik-Niiles Kross