Kross: kõige sümpaatsem oleks Savisaare vastu minna olnud Ligiga

 (29)
Eerik-Niiles Kross
Eerik-Niiles KrossFoto: Ilmar Saabas

Kommenteerides Reformierakonna kandidaate Tallinna linnapea kohale, nentis IRLi meerikandidaat Eerik-Niiles Kross, et kõige parema meelega oleks ta keskerakondlase Edgar Savisaare vastu läinud koos Jürgen Ligiga.

„Mulle oleks olnud kõige sümpaatsem kandideerida Savisaare vastu koos Ligiga. Allesjäänud Reformierakonna kandidaatidel on omad tugevused ja omad nõrkused. Kuid arvan, et kõik nad on võimelised tegema ära oma töö valimiste põhieesmärgi saavutamisel,“ ütles Kross Delfile.

„Ma ei käsitle ühtegi Reformierakonna kandidaadist enda "vastu" kandideerivana. Tallinna linna juhtimise osas on meie positsioonid omavahel oluliselt lähedasemad kui praeguse linnavalitsuse poliitika,“ rõhutas ta.

„Olen kindel, et IRL koos Reformierakonna ja SDE-ga lõpetab sügisel Tallinna üheparteivõimu ja korruptiivse sehkendamise ning avab pealinna võimalused muutuda perifeeriast avatud Põhja-Euroopa linnaks,“ ütles Kross.

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadiks pürgis neli inimest – tänaseks ennast taandanud Jürgen Ligi ja Laine Randjärv ning Valdo Randpere ja Vilja Savisaar-Toomast, kelle vahel valib Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogu laupäeval välja ühe linnapeakandidaadi.