Kroonika kummutab Savisaarele omistatud rekordi

 (48)
Edgar Savisaar
Foto: Ilmar Saabas

Tallinna pressiteenistus teatas täna, et Edgar Savisaarest on saanud kõige pikemalt valitsenud linnapea, siiski teab ajalugu rääkida, et „Pätsi ajal“ istus sellel ametipostil Anton Uesson ligi 15 aastat.

Tallinna linnavalitsuse pressiteenistus väljastas täna hommikul bravuurika pealkirjaga pressiteate: „Linnapea purustas senise valitsemisrekordi“, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

„Jaanuari algusest tõusis Edgar Savisaar Tallinna linna kõige kauem ametis püsinud linnapeaks, möödudes varasemast rekordiomanikust Jaak Tammest,“ seisis teates.

Pressiteates olevast infost tundub, et linnavalitsuses on hakatud aega arvama alles pärast Eesti taasiseseisvumist, sest 1919 — 1934. aastani oli ligi 15 aastat järjest Tallinna linnapea Anton Uesson.

Raepressi teatel peetigi silmas taasiseseisvumise järgset aega.

Savisaar on läbi kahe ametiaja olnud Tallinna linnapea kokku neli aastat ja seitse kuud, mis tähendab, et pärast Eesti iseseisvumise taastamist on ta tõesti olnud kõige pikemat aega valitsenud meer. Ta sai esimest korda Tallinna linnapeaks 2001. aasta detsembris ning andis selle koha parteikaaslasele Jüri Ratasele üle 2004. aasta oktoobris. 2007. aasta aprillis naases Savisaar meeritoolile ning istub seal tänase päevani.

Talle järgnevad Jaak Tamm (neli ja pool aastat ametis) ja Hardo Aasmäe (kaks aastat ja kuu ametis).

Lühim staaž linnapeana — 14 päeva — kuulub Priit Vilbale.

Tallinna kõrgeimate juhtidega läbi aegade saate tutvuda linna koduleheküljel.

Refereeritud artikli originaaltekst Eesti Päevaleht Onlines

Küsitlus #118543