Kristina Mänd Hõivake Wall Streetist: kodaniku sõnakuulmatuse ülesnäitamine on väga hea

 (47)
Kristina Mänd Hõivake Wall Streetist: kodaniku sõnakuulmatuse ülesnäitamine on väga hea
Foto: Tiit Blaat, Eesti Ekspress

Aastaid kodanikuliikumistega seotud olnud Kristina Mänd leiab, et kuni New Yorgi meeleavaldus pole vägivaldne, on inimesi häiriva olukorra vastu meeleavaldamine ainult positiivne.

"Minu meelest on väga hea, et sellist kodaniku sõnakuulmatust üles näidatakse ja seda tehakse viisil, mis ei lähe ilmselt inimeste õiglus- või väärtushinnangutega vastuollu," ütles Mänd Delfile.

Lisaks on Mändi sõnul oluline, et protestimine ei oleks vägivaldne ega õhutaks viha ega vaenu. "Inimesed näitavad välja oma meelsust ja arvamusi ja nad teevad seda protestides ja julgelt," kiitis Mänd meeleavaldajate senist tegutsemist.

Siiani on Hõivake Wall Street meeleavaldajad Mändi hinnangul ühesõnaga kõik õigesti teinud ja on üha hea, et selliseid maailmakorra vastu võitlevaid meeleavaldusi ette võetakse.

Hõivake Wall Street meeleavaldajad kavatsevad neljapäeval, kui möödub kaks kuud nende liikumise algusest, kogu Wall Streeti sulgeda ning korraldada marsse, streike ja meeleavaldusi kogu New Yorgis kuni metrooni välja.