Kristiina Ojuland: Euroopa kodanikud vajavad Interpoli eest kaitset

 (31)
Kristiina Ojuland
Kristiina OjulandFoto: Hendrik Osula

Euroopa Parlamendi saadik Kristiina Ojuland kutsub koos viie Briti, Hollandi, Saksamaa ja Portugali kolleegiga Euroopa Komisjoni üles töötama välja strateegiat inimeste kaitseks poliitiliselt motiveeritud Interpoli vahistamistaotluste eest.

Pöördumises pööratakse tähelepanu, et Euroopa Liit vajab strateegiat, kuidas kaitsta liidu liikmesriikide kodanikke poliitiliselt motiveeritud vahistamistaotluste eest.

"Interpoli vahistamistaotlusi on hakatud välja andma kergekäeliselt, samal ajal on nende taotluste apelleerimine aga keeruline ning aeganõudev," rõhutas Ojuland.

"Teine tõsine probleem puudutab asüülitaotlejate ja pagulaste kaitset samasuguste poliitiliselt motiveeritud vahistamistaotluste vastu. Liiga palju on juhtumeid, kus ühes liikmesriigis pagulaseks kuulutatud isik teises Euroopa Liidu liikmesriigis vahistatakse."

Tunnustatud rahvusvaheline organisatsioon Fair Trials International avaldas täna põhjaliku raporti Interpoli süsteemi kuritarvitamisest. "Siin ei ole teemaks ühe inimese personaalküsimus, vaid Interpol tervikuna. Venemaa, Valgevene, Iraan ja Türgi on riigid, kelle puhul poliitiliselt motiveeritud vahistamistaotlusi on enam kui üks."