Kristen Michal: kaitsepalk aitaks suurendada reservõppekogunemistele tulnute arvu

 (55)
Kristen Michal
Kristen MichalFoto: Priit Simson

Kuna riigikogu valimised pole enam mägede taga, kogunes Reformierakonna volikogu arutama erakonna valimisplatvormi julgeoleku peatükki. Erakonna volikogu esimees ja riigikogu liige Kristen Michal ütles Delfile antud intervjuus, et kaitseväe reservõppekogunemistel osalejate arvu tõstmiseks võiks riik maksta reservväelastele õppuse ajal palka, mille suurus oleks sarnane inimese reaalse igapäevase töötasuga.

„Rahvusvaheline kaitseuuringute keskus on teinud uuringu, millest selgub, et 18 protsenti inimestest, kes peaks tulema reservõppekogunemisele, on valmis seda tegema. 80 protsenti nendest, kes on juba reservõppusel käinud, ütlevad, et nende jaoks on suur probleem see, et hüvitis, mis õppuse ajal makstakse, ei kata saamata jäänud töötasu," ütles Michal.

Lahendusena on erakond välja pakkunud kaitsepalga. Kui praegu saab sõdur 27 ning ohvitser 40 eurot päevas, siis kaitsepalga jõustumisel kompenseeritaks võitlejatele töötasu samas mahus, mida nad oma igapäevast tööd tehes saavad.

Erakonna arvutuste kohaselt kaotaks 1200-eurose brutopalgaga allohvitser õppusel käies 140 eurot. „See ju probleem, kui pead maksma kodulaenu ja pere tahab ülalpidamist," ütles Michal.

Vaata videost, milline on Reformierakonna nägemus riigikaitsekallakuga gümnaasiumist.