Krištafovitš: sain passi tagasi ainult Eesti konsuli abiga

 (39)
Krištafovitš: sain passi tagasi ainult Eesti konsuli abiga
Foto: Andres Putting

Peterburi lennujaama Pulkovo piiripunktist eile Eestisse tagasi saadetud noorteühingu Avatud Vabariik juht Jevgeni Krištafovitš kinnitab, et sai Eestisse naasmiseks oma passi Vene ametivõimude käest tagasi ainult Eesti konsuli abiga.

Krištafovitš ütles, et kogu lennujaamas viibimise aja jooksul tema reisidokument FSB (Venemaa Föderatsiooni Föderaalne Julgeolekuteenistus) ametnike käes, kes keeldusid talle seda tagastamast.

"Esialgselt võtsid nad passi ära põhjendusega, et peavad mind registreerima tagasilennule. Kui sellest hetkest oli möödas juba kolm tundi, palusin neil mulle reisidokument ikkagi tagastada, kuid FSB ametnikud keeldusid ja sõnasid, et tagastavad passi siis, kui nemad nii otsustavad. Sellise vastuse peale kontakteerusin koheselt meie konsuliga Peterburis, Tiina Maibergiga, kes asuski kiirelt tegutsema, et võiksin saada tagasi oma passi ja naasta koju," ütles Krištafovitš.

Konsul võttis ühendust Vene välisministeeriumiga, kes omakorda kontakteerus FSB-ga. Pass tagastati Krištafovitšile siiski alles vahetult enne pardaleminekut.

Jevgeni Krištafovitš pidi Eesti esindajana osalema EL-Venemaa Kodanikuühiskonna Foorumil, mis algas Peterburis 9. oktoobril. Venemaale pääsemiseks oli tal viisa olemas.