Kranich: R-Hoolduse kontoväljavõte võis olla võltsing

 (29)
Kranich: R-Hoolduse kontoväljavõte võis olla võltsing
Foto: Andres Putting

Reformierakonna endine peasekretär Heiki Kranich kommenteeris Äripäevas ilmunud artiklit, milles kirjeldatakse Reformierakonna rahastamist salapärase äriühingu abil 1999. aastal, et ajakirjanik võis kirjeldatud kontoväljavõtet võltsida.

Äripäeva ajakirjanik Katariina Krjutškova kirjeldas läinud nädalal Reformierakonna 1999. aasta riigikogu valimiskampaania rahastamist. Tal õnnestus saada enda kasutusse Reformierakonna tollast kampaaniat 2,1 miljoni krooniga rahastada aidanud ettevõtte R-Hooldus pangakonto väljavõte, millest selgub, et 15 aastat tagasi aitasid Reformierakonna võimule salapärased abilised, kes tassisid partei kassase sularahapakke, kirjutab ERR Uudised.

R-Hoolduse väljavõttelt on näha üht summat mahus 500 000 krooni. Heiki Kranich sõnul polnud ta küll ajal, mil see väljavõte pärineb, enam peasekretär, "aga mul on küll kõva kahtlus, et kogu see n-ö pangaväljavõte on valminud ajakirjaniku koduses arvutis ja väikese photoshopi abil," ütles ta saates "Kahekõne".

Kranich tõdes, et tal ei ole sellise väljavõtte kohta mingit informatsiooni ning seda, kas väljavõte on tõene, saab kinnitada Swedbank. Ta lisas hiljem, et väljavõte võib siiski ka tõene olla.