Kõrvutades reisisihtkohti ja kulutusi, ei konkureeri Liisa Oviiriga ükski teine minister

 (127)
Kõrvutades reisisihtkohti ja kulutusi, ei konkureeri Liisa Oviiriga ükski teine minister
Marina Kaljurand, Liisa Oviir, Jevgeni OssinovskiEkspress Meedia

Brüsseli võimukoridoride kõrval seiklevad meie ministrid USAs, Hiinas ja vahel ka lihtsalt Baltikumis. Kõrvutades sihtkohti ja summasid, siis Liisa Oviiriga siiski keegi ei konkureeri.

Möödunud nädalal kirjutas Eesti Ekspress sellest, et ettevõtlusminister Liisa Oviir on mõne kuuga lõhki kulutanud välisvisiitide aastaeelarve, tema kallid ja sisutühjad reisid USAsse ja Colombiasse on pannud ametnikud kulmu kergitama.

Ettevõtlusministri reisihimu on olnud nii suur, et tänaseks on ta tuuritanud juba 30 000 euro eest. Teiseks poolaastaks on Oviiri rännakutele planeeritud juba 50 000 eurot, millega teeb ta silmad ette ka välisminister Marina Kaljurannale , kellele on tänavu ühtekokku 22 reisiks plaanitud välisministeeriumi eelarvest ligi 39 000 eurot, mullu oli vastav number peaaegu 32 000 eurot.

Tuli välja, et kodus tööd rabada armastavaid ministreid on meil ikka ka. Näiteks mullu septembris tervise- ja tööministriks määratud Jevgeni Ossinovski on käinud ministeeriumi andmetel vaid kolmel välisvisiidil (Stockholmis, Brüsselis ja Berliinis) ja see on läinud maksma 479 eurot.

Loe täispikka lugu sellest, kui palju raha kulutavad tööreisidele ka teised ministrid Õhtulehest.