Koroonaviirusesse nakatunud Sloveenia välisministriga kohtunud Urmas Reinsalu jääb isolatsiooni

 (57)
Välisminister Urmas ReinsaluFoto: Taavi Sepp

Välisminister Urmas Reinsalu peab jääma isolatsiooni, kuna ta kohtus sel nädalal Tallinnas Sloveenia ametikaaslase Anže Logariga, kellel tuvastati koroonaviirus.

"Sloveenia välisminister külastas sel nädalal enne Sloveenia Euroopa Liidu eesistumist Balti riike. Teisipäeval kohtusin temaga Tallinnas," kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias.

"Täna õhtul sain Sloveeniast teada, et Sloveenia ministri tänane viirusetest oli positiivne. Sellega seoses tegin täna õhtul testi (juba kuuenda paari nädala jooksul) ning jään isolatsiooni ja teen järgmisel nädalal tööd kaamera kaudu," ütles Reinsalu.

Samuti jäävad isolatsiooni ka Läti ja Leedu välisminister. "Järgmisel nädalal on meil vähemalt välisministritele Balti mulli asemel Balti karantiin," naljatles Reinsalu.

Sloveenia välisminister külastas sel nädalal enne Sloveenia Euroopa Liidu eesistumist Balti riike. Teisipäeval kohtusin...

Posted by Urmas Reinsalu on Reede, 23. Oktoober 2020

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!