Koroonaviirusesse nakatunud lätlasega viibis samal lennul 79 Eestist pärit inimest: neist 15 istus tema lähedal

 (217)
Täiendatud kell 17.10
Koroonaviirusesse nakatunud lätlasega viibis samal lennul 79 Eestist pärit inimest: neist 15 istus tema lähedal
Foto: Andres Putting

Koroonaviirusesse nakatunud Läti kodanikuga kokku puutunud lähikontaktsete hulgas on ka 15 samal lennul viibinud Eesti kodanikku, kokku viibis lennul 79 Eestist pärit inimest.

Lähikontaktseteks loetakse lennukis viibinutest need inimesed, kes istuvad nakatunuga samas reas või kaks rida ees- või tagapool. Lähikontaktis olnute tervist jälgitakse aktiivselt ehk inimesel tuleb 14 päeva kodus viibida ja igapäevaselt oma tervist puudutavatele küsimustele vastata.

Terviseametist täpsustati Delfile, et kokku oli lennukis 79 Eestist pärit inimest. Lätlasega samal reisil viibinud tavakontaktsetega ehk nakatunust kaugemal istunud Eesti päritolu reisijatega suhtlemine on hetkel käimas. Nendel reisijatel palutakse enda tervislikku seisundit kahe nädala jooksul tähelepanelikult jälgida.

Läti esimene koroonaviirusesse nakatunu saabus Riiga 29. veebruaril Münchenist väljunud lennuga BT226. Haigestunud naisega kaasas oli ka tema laps, kellel sümptomid puuduvad, kuid kes paigutati koos emaga kohalikku nakkuskeskusse. Patsient on praeguse info kohaselt nakatunud Itaalias, täpsemini Milanos.

Eelmisel nädalal avastati esimene koroonaviirusesse nakatunu Eestis, tegu on mäletatavasti iraanlasega, kes saabus Tallinna Lux Expressi bussiga Läti pealinnast Riiast. Praeguse info kohaselt on iraanlane paranemas. Eestisse reisinud nakatunuga ühes bussis olnud lähikontaktsed on praegu ilma viirusinfektsioonile viitavate sümptomiteta, öeldi terviseametist täna Delfile.

Seotud lood:

Kui inimene kahtlustab haigestumist koroonaviirusesse, tuleks terviseameti kinnitusel nõu pidada kas oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Tõsisema tervisemure (nagu hingamisraskused) korral tuleks helistada hädaabinumbril 112. Kindlasti ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda, sest sellisel juhul võib inimene võimalikku viirust edasi levitada teistele ruumis viibijatele.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!