Koroonaviiruse diagnoosi saanud Tallinna õpilane on kodusel jälgimisel

 (128)
Koroonaviiruse diagnoosi saanud Tallinna õpilane on kodusel jälgimisel
Foto: Tiit Blaat

Üks kümnest Eestis koroonaviirusesse nakatunust on koolivaheajal Põhja-Itaaliat külastanud Tallinna õpilane. Õpilane viibib kodusel ravil.

Terviseamet on nii haigestunud õpilasega kokku puutunud õpilased kui ka õpetajad lähikontaktsetena jälgimise alla võtnud. Siiani ei ole ükski Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud patsientidest nakatunud Eestis, vaid riskipiirkondades reisides.

„Õpilane käis pärast koolivaheaega koolis ainult ühel päeval, kuid ettevaatusabinõuna otsustas kooli juhtkond viia kogu kooli kaheks nädalaks koduõppele. Kool on terviseameti juhiste järgi läbi viinud vajalikud puhastustoimingud. Kooli ja nakatunud õpilase klassi lapsevanemaid on teavitatud ja nad on saanud juhised oma laste jälgimiseks. Järgime terviseameti suunisteid ja vajadusel oleme valmis õppetööle ka piiranguid seadma. Praegu soovitame koolivaheajal riskipiirkondades käinud õpilased kindlasti kaheks nädalaks koju jätta,“ ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Nii Tallinnas kui Tartus tegutsevad lisaks kiirabi tavalistele kiirabibrigaadidele ka tervishoiutöötajast ja erakorralise meditsiini tehnikust kaheliikmelised lisabrigaadid, mis teenindavad vaid koroonaviiruse kahtlusega seotud väljakutseid. Kaheliikmelised brigaadid võtavad proove nakkuskahtlusega inimese kodus. Avalikesse kohtadesse (nagu lennujaam ja sadam) reageerib koroonaviiruse kahtluse korral ööpäevaringselt kolmeliikmeline kiirabibrigaad, mis toimetab nakkuskahtlusega inimese ka haiglasse.

Terviseamet on kokku analüüsinud 184 koroonaviiruse proovi, neist 174 on osutunud negatiivseks. Kokku on Eestis tuvastatud 10 koroonaviiruse juhtu, kõik nakatunud olid eelnevalt viibinud riskipiirkonnas.

Riskipiirkonnast naasnutel tuleb 14 päeva enda tervist jälgida ja kodus püsida

Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112.

Koroonaviirust tasub kahtlustada juhul, kui inimene on viimase 14 päeva jooksul käinud haiguse riskipiirkonnas ja tal esinevad haigusele iseloomulikud sümptomid. Muul juhul võib olla tegemist Eestis laialdaselt leviva gripi või gripilaadse viirusega.

Lisaks hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega lähikontaktist hoidumisele aitab nakkushaigustesse haigestumist vältida hügieenireeglite järgimine, mille väga oluliseks osaks on korralik ja pidev käte pesemine.

Lähtuvalt haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) riskihinnangust on alates 26. veebruarist koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piemonte regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur ja Lõuna-Korea.

Kõige õigem ja ajakohasem info koroonaviiruse COVID-19 kohta on leitav terviseameti kodulehelt.