Koroonaviirus lõi Kohtla-Järve päästekomando rivist välja

 (22)
päästeõppus teletornis
Foto on illustreeriv.Foto: Siim Lõvi

Nädalavahetusel osutus ühe Kohtla-Järve päästja koroonaviiruse test positiivseks. Komando suleti ja desinfitseeriti, teatas päästeamet. Kõiki nakatunuga kokku puutunud päästeteenistujaid testiti ning kõigi tulemused osutusid negatiivseks.

„Võtame iga sellist juhtumit väga tõsiselt ning nakkuse või ka nakkuskahtluse korral käivitub kohe tegutsemise ahel, et viiruse levik asutusesiseselt peatada,“ ütles Päästeameti Ida päästekeskuse juhi ülesandeid täitev Marti Siim. „Kindel on aga see, et päästeteenus regioonis on tagatud ning elanike ohutus koos sellega,“ lisas Siim.

Kohtla-Järve komando on suletud kuni kordustesti tulemuste selgumiseni järgmisel nädalal. Piirkonda katab seni üks Jõhvi komando päästemeeskondadest, kes reageerib Kohtla-Järvelt. Lähim keemiapääste võimekusega päästekomando asub Sillamäel.

Päästeamet tuletab siinkohal meelde, et ohutus algab igaühest endast. Kõige parem ennetus viiruse vastu on käte regulaarne pesemine või desinfitseerimine, võimalusel rahvarohkete siseruumide vältimine ning kindlasti tuleb haigena koju jääda.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!