Koroonakriis võib kaasa tuua ka alkoholimüügi keelu

 (510)
Koroonaravi Grossi poe juures Lillekülas 15.03.2020
Koroonaravi Grossi poe juures LillekülasFoto: Andres Putting

Koroonaviiruse pidurdamisega tegeleva kriisikomisjoni lauale on laekunud hulk ettepanekuid, neist üks on Delfile teadaolevalt alkoholimüügi keelamine.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo juht Urmas Seaver ei kinnitanud, kuid ka ei eitanud Delfile seda, et ühe ettepanekuna on laual alkoholimüügi keelamine kriisi ajal. "Laual on erinevaid ettepanekuid, ma ei saa seda kinnitada," ütles Seaver.

Õhtulehe andmetel annaks see piirang pisut enam hingamisruumi politseile ja kiirabile, kes koroonakriisi ohjamise kõrval peavad muuhulgas tegelema alkoholijoobes inimestega ning nende tekitatud õnnetuste ja seaduserikkumiste menetlemisega. Alkoholimüügi piirang peaks aitama paremini tagada ka avalikku korda.

Ka võiks alkoholi vähesem tarvitamine aidata kaasa sellele, et väheneksid lähisuhtevägivalla juhtumid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!