Koroonakriis tõmbas Snelli tiigi tühjendamise ja puhastamise plaanile vähemasti mõneks ajaks kriipsu peale

 (4)
Tiigi puhastustalgud 2017. aastal.
Tiigi puhastustalgud 2017. aastal. Foto: Rauno Volmar

Jaanuari lõpus jooksis uudistest läbi, et Tallinna vanalinnas asuv Snelli tiik saab uue hingamise, ent paraku on vahepealsed sündmused oma töö teinud. Hetkel on idee sahtlisse paremaid aegu ootama pandud.

Viimane põhjalik puhastus setetest tehti tiigis juba enam kui 30 aastat tagasi. Praegugi tiigi ümbruses jalutades on pilt üpris kurb, on selgelt näha, et vesi on räpane.

Linn hakkas talvel riigihankega otsima järgmiste tööde teostajat: Snelli tiigi veest tühjendamine ja settest puhastamine kuivmeetodil, seejärel tiigi taastamine ning ümbruse ja pargiala heakorrastamine.

Kesklinna valitsuse avalike suhete nõunik Ester Šank ütleb, et paraku hange ebaõnnestus – pakutud hinnad ületasid oluliselt eelarvelisi võimalusi.

"Asusime seejärel ette valmistama uut hanget, aga seekord pani plaani pausile koroonakriis. Praeguses seisus tegeleme esmalt kulude-tulude täpsustamise ja olukorrast tingitud vajadustega," lausub ta.

Positiivse noodina lisab Šank: "Mis aga ei tähenda, et Snelli tiik jääbki puhastamata. Olukord sunnib lihtsalt teisi lahendusi otsima. Loodetavasti õnnestub ka leida odavamaid keskkonnasäästlikke variante."

Tiiki praegu teatud määral siiski puhastatakse (küll pinnalt) prahist iga nädal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!