Koroonaäpi 80 000 kasutajast on end haigeks märkinud 13 inimest

 (41)
Hoia äpp
Eestis loodud ja augustis esitletud koroonaäpp.Foto: STANISLAV MOSHKOV, Õhtuleht

Eile pärastlõunaks oli Eestis loodud koroonaäpi alla laadinud 80 000 inimest, neist olid positiivsest koroonatestist teada andnud 13 rakenduse kasutajat, kirjutab Postimees.

"Tagamaks kasutajate privaatsust, pole võimalik teada saada, kui palju on läinud välja lähikontaktsetele teavitusi," rääkis rakenduse juurutaja, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) e-teenuste juht Tanel Tera.

"Rakendus kogub lähikontaktsete andmed telefoni ja neid ei edastata rakendusega seotud serveritesse," lisas Tera Postimehele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!