Korb: valdadele jääb sundliitmise protsessis suhteliselt vähe sõnaõigust

 (7)
Mihhail Korb
Mihhail KorbFoto: Karin Kaljuläte

Eestisse jäi 26 omavalitsust, keda ootab ees sundliitmine. Riigihalduseminister Mihhail Korbi (KE) sõnul jääb omavalitsustele sundliitmise protsessis suhteliselt vähe sõnaõigust.

Neid 26 omavalitsust, kelle elanike arv jääb alla haldusreformi seaduses nõutud viie tuhande, kuid kes ei olnud enne tähtaega vabatahtlikult nõus kellegagi liituma, ootab nüüd ees sundliitmine, vahendasid ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

Edasi näeb protsess ette, et kõigepealt hakkavad lahendusi sundliitmisteks otsima kolm haldusreformi piirkondlikku komisjoni, kuhu kuuluvad maavanemad, ühinemiskonsultandid ning rahandusministeeriumi esindajad.

"Ma arvan, et praegu piirkondlikud komisjonid teevad paari nädala jooksul väga usinasti ja väga suure töö läbi, teevad ministeeriumile ettepanekud, kes kuhu ja mis vormis liita ning edasi ministeerium teeb ettepaneku vabariigi valitsusele. Nüüd jääb valdadele suhteliselt vähe sõnaõigust. Loomulikult, nende arvamusega arvestatakse, arvestatakse ka teiste faktoritega, aga suuremas osas ikkagi teeb kõigepealt komisjon ettepaneku," selgitas Korb.