Korb peaprokuröri valmisest: probleem pole Perlingus, vaid selles, et kandidaate on vaid üks

 (23)
Mihhail Korb
Mihhail KorbFoto: Siim Lõvi

Keskerakondlasest riigikogu õiguskomisjoni liige Mihhail Korb leiab, et Lavly Perling on tugev kandidaat peaprokuröriks, kuid probleemiks on see, et kandidaate on vaid üks.

"Perlingu sobivus riigi peaprokuröriks tuleb meil komisjonis arutlusele sel neljapäeval ning kavatsen siis ka enda lõpliku otsuse teha. Küll aga võin ma öelda, et tegemist on tugeva kandidaadiga, kes on teinud prokuratuuris edukat karjääri ja suhtub oma töösse pühendumusega," ütles Korb Delfile.

Hetkel pole tema sõnul küsimus väljakäidud kandidaadi tugevuses või nõrkuses, vaid asjaolus, et kandidaate on ainult üks.

"Sel suvel sõnas minister Anvelt, et kandidaate tuleb mitu ning sobivat inimest otsitakse ka prokuratuurist väljaspoolt. Täna näeme, et reaalsus on teistsugune. Lavly Perling külastas möödunud nädalal ka Keskerakonna fraktsiooni ning koos erakonnakaaslastega langetame ka otsuse," selgitas Korb.

Eilne Eesti Päevaleht kirjutab, et Reformierakond süüdistab Anvelti kokkulepete rikkumises, prokuratuuri aga seaduste rikkumises. Märgid näitavad, et õiguskomisjonis ülemvõimu omavad Reformierakond ja Kesk­erakond võivad suure tõe­näosusega Perlingule punast tuld näidata.

„Ühest ühe valimine ei ole valimine. Meie soov on näha järgmisi kandidaate,” lausus komisjoni reformierakondlasest liige Igor Gräzin. Peale tema kuulub kümneliikmelisse õiguskomisjoni Reformierakonnast veel Valdo Randpere, Kalle Jents ja Kalle Laanet.

Seotud lood:

Anveltil on Perlingu toetuseks õiguskomisjonis kindlasti neli häält, peale sotside kahe liikme hääletavad tema poolt ka kaks IRL-i saadikut. Viimasena käis Anvelt oma kandidaati tutvustamas möödunud nädalal Keskerakonna fraktsioonis. Õiguskomisjoni liikmed Peeter Võsa ja Mihhail Korb on aga suure tõenäosusega Perlingi vastu.

Anvelt nimetas prokuratuurivastaseid süüdistusi arusaamatuks. „Ma ei ole kuulnud ühtegi väga sisulist argumenti peale poliitilise nurina prokuratuuri n-ö kallutatuse ja liigse aktiivsuse üle. Minu jaoks on see sama palju väärt kui ühe korrumpeerunud poliitiku sõnad, et struktuurides on kallutatud jõud,” ütles Anvelt.