Kooseluseaduse pooldajad seljatasid sotsiaalmeedias traditsioonilise perekonna kaitsjad

 (305)
Miks Petitsioonis surutakse peale samasooliste inimeste kooselu tunnustamisele perekonnana ainult ei ütlema?
Sotsiaalmeedias jagunevad inimesed kooseluseaduse poolt ja vastu Foto: kirjamees

Sotsiaalmeedias koguvad üksteise võidu toetust kaks kogukonda "Kaitskem üheskoos perekonda" ja "Aitäh, aga minu traditsiooniline perekond ei vaja kaitset", viimased edestavad seejuures esimesi juba enam kui paarituhande meeldimisega.

Kui Varro Vooglaiu kampaaniakülg oli neljapäeva õhtul pisut enne kella 21 kogunud üle 3200 meeldimise, siis teine alles paari päeva eest loodud kogukond on rebinud juba enam kui 2000 meeldimisega ette ja seda toetab hetkel üle 5800 inimese.

Kampaanialehekülg "Kaitskem üheskoos perekonda" on mõeldud info jagamiseks Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks toetajatele ja mõttekaaslastele.

"Aitäh, aga minu traditsiooniline perekond ei vaja kaitset" lehekülg on inimestele, kes on ehk ise traditsioonilisest perekonnast, kuid heatahtlikud ka teiste perede suhtes ja ei soovi endale kaitsjaid.

"Me ei tunne ennast ohustatuna ja me ei vaja kellegi kaitset. Soovime õnne, armastust ja üksteisemõistmist kõigile Eesti peredele. Et Eesti oleks üks mõnus koht meile kõigile!" kirjutasid kogukonna algatajad.

Mõlema kogukonna ja kampaanialehe ajendiks on kooseluseadus, mille vastuvõtmise ettevalmistamisega riigikogu praegu tegeleb.

Kui seaduse vastuvõtmisel arvestataks suhtlusportaali tulemustega, oleks argument "enamus rahvast on vastu" seljatatud.