Koosealuseaduse vastase miitingu korraldaja: oleme rääkinud politseiga ja palganud turvamehi, et võimalikukult rahulikult koosolemist pidada

 (97)
SAPTK Haapsalus EELK Püha Johannese koguduses
Markus Järvi Haapsalus EELK Püha Johannese kogudusesFoto: Tiit Blaat

SA perekonna ja traditsiooni kaitseks korraldab sel pühapäeval Toompeal meeleavalduse, mille eesmärk on anda riigijuhtidele märku, et rahvas on kooseluseaduse vastu ja toetab traditsioonilist peremudelit.

Sel pühapäeval peetakse alates kella 12st Toompeal, riigikogu esisel platsil 1,5 tunni jooksul kõnesid ja kuulatakse muusikat. Teiste seas esinevad sõnavõttudega Varro Vooglaid ja Markus Järvi ning Erki Tamm Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidust ja riigikogu IRLi fraktsiooni liige Priit Sibul. Lisaks astuvad üles ka mitmed muusikud, näiteks Raimondo Laikre.

Markus Järvi sõnul on meeleavalduse idee olla millegi poolt, mitte vastu: „Plaanis on meeleavaldus perekonna ja demokraatia kaitseks. Me toetame perekonna traditsioonilist definitsiooni ja seda, et perekond jääks mehe ja naise abielul põhinevaks koosluseks ja nende järglaste kasvatamise kohaks."

„Oleme rääkinud politseiga ja palganud turvamehi, et võimalikukult rahulikult ja väärikalt seda koosolemist pidada. Me ei taha kindlasti kedagi, kes hakkaks üritust provotseerima ja teeme kõik, et inimestel oleks hea ja turvaline olla," lisas Järvi.